בשנים האחרונות גם בענף התאורה גדל השימוש ב"תאורה ירוקה". תאורה ירוקה הנה תאורה שיעילה יותר בצריכת אנרגית החשמל. מגמה זו באה לביטוי בשימוש בנורות בטכנולגית LED. טכנולוגיית ה- LED היא טכנולוגית נורות מתקדמת, היעילה, החסכונית והבטוחה ביותר בעולם.
טכנולוגיית ה- LED קיימת בשוק כבר למעלה מ- 20 שנה. בשנים האחרונות פיתוחה הואץ והוליד את נורות ה- LED – נורות החשמל החסכוניות, היעילות והבטיחותיות ביותר. נורת לד צורכת רק כ 20% מהחשמל שצורכת נורת ליבון או פלורוסנטית המפיצה עוצמת או שווה. לנורת הלד יתרונות רבים נוספים, ראשית היא מגיעה במגוון עצום של מידות וצורות כמו "סטריפים" של לדים או נורות קטנקטנות. קיים מגוון גדול של אופן הפצת האור מהלדים ברמת כיוון של זוית הפצת האור ומגוון אינסופי כמעט של צבעי אור.
היתרון הגדול של נורת הלד בשימוש הביתי הוא "אורך חיים" של כ 10-15 שנה!
שמעל'ה פלג, אמן אור וזכוכית בינלאומי, עושה שימוש רחב בטכנולוגית הלד ויתרונותיה. כך לדוגמא בבתים בעלי התקרות הגבוהות, שהולכים ונפוצים יותר ויותר, מותקנות נברשות עם נורות לד מה שחוסך את הצורך "לעלות להחליף" נורות. גם לקהל מבוגר או פשוט מחפש נוחות יש יתרון בנורה שלא דורשת החלפה בטווח של שנים רבות.
בחללים ציבוריים עושה שמעל'ה שימוש רב בטכנולוגית הלד כדי ליצור תאורה חסכונית ויעילה במקומות בו דולקת שעות רבות ואף 24 שעות ביממה.

את יצירות עיצובי האור והזכוכיות של האמן ניתן לראות ולהזמין באולמות התצוגה בדיזיין סנטר (לח"י 2 בני ברק) פתוח מדי יום 10:00-21:00 וימי שישי 9:00-14:00, בסניף בהרצליה-מדינת היהודים 60 או בתצוגה שבסטודיו מושב אלמגור עמק הירדן בתיאום מראש עם מירי 052-5279674
שמעל'ה-האור שבאמנות 1599-500-161 www.hebrew.shimale.co.il