כיוון שעיצוב תאורה ייחודי לבית הוא תחום חדש יחסית, לעומת רכישת מוצר מדף מוכן, שאלות רבות עולות ללקוח בתהליך העיצוב וההתאמה. ריכזנו כאן מספר שאלות נפוצות והתשובות שלנו עליהן:
שאלה: כמה "יחידות" אני צריך?
התאמת כמות ה"ראשים/חוטים/נורות" המאפיינים נברשות תקרתיות, תלויה במספר פרמטרים. ראשית גודל החלל שיש להאיר. שנית מקורות אור נוספים כמו חלון או תאורה אחרת שלישית רמת השימוש בחדר ואופן השימוש בו. שילוב כל הפרמטרים האלו נותן מענה של הטווח של כמות היחידות.
שאלה: יהיה לי מספיק אור?
המומחיות של מעצב תאורה כמו שמעל'ה פלג והצוות שלו, היא ליצור שילוב של כל הפרמטרים שלמעלה ולהתאים גודל וסוג נורה מתאים כך שהחלל יואר היטב. רק ניסיון רק והתאמה מקצועית אחרי תחקור מעמיק והבנת הלקוח מאפשר התאמה מושלמת.
שאלה: איך אני אדע מה אורך החוטים? בחנות החוטים ארוכים אין לי כזו תקרה גבוהה..
לכל חלל אנו מתאימים את אורך החוטים המתאים לו. כאשר מדובר בתקרה סטנדרטית של גובה 2.70 מטר אורך חוט ממוצע יהיה 80 סמ. כאשר יש תקרה גבוהה כמו בחלל מדרגות או בסלון גבוה אנחנו לוקחים את גובה החלל ויוצרים סידור מתאים כאשר אפשר להשתמש במספר אפשרויות סידור שונות.
שאלה: יש לי תקרה משופעת אני יכול לתלות נברשת תלויה?
כן יש מספר אופנים לתלות על תקרה משופעת. אפשרות אחת היא להניח פלטת בסיס קטנה יותר על התקרה וממנה לתלות בסיס תלוי ישר ממנו משתלשלים החוטים. אפשרות שניה היא לתלות את הפלטה באופן משופע מוצמד לתקרה וממנו החוטים כאשר השיפוע מחושב ונלקח בחשבון בסידור. ישנם עוד אופנים אחד מהם בתמונה המצורפת
שאלה: יש לי תקרה עם קורות עץ איך אפשר לתלות נברשת?
ניתן ליצור בסיס שרוחבו מותאים או לאחת הקורות או לרווח שבין הקורות וממנו לתלות או בסיס נוסף או את הנברשת עצמה.