גופי תאורה מעוצבים

גופי תאורה מעוצבים

 

גופי תאורה מעוצבים הם מוטיב מרכזי בעיצוב החדר והבית,  הם התכשיט של האדריכלות. כמו תכשיט הם יכולים להרים או להוריד את העיצוב של המקום. יש לשקול גודל, צורה צבע וסידור בחלל כשבאים לבחור אקססוריז של תאורה לחלל.

גופי התאורה הם בעלי חשיבות עליונה בקביעת האוירה שתהיה בחלל, אם אינטימית וחמימה או קרה ומרוחקת.

לעיתים אנחנו שוקעים בפרטי בעיצוב מחפשים אחרי כל השכלולים הקיימים והמכשירים החדישים ביותר שיש, אבל לא לוקחים בחשבון את

כשמסתפקים ברוח המינימליזם, בתאורה טכנית, שקועה, נעלמת מהעין, מוותרים על האוירה והחמימות שתאורה אמנותית מביאה איתה

האור והאוירה שהם יצרו בחלל בו נחיה שנים רבות עם משפחתנו.

גופי התאורה הדקורטיביים ממש קובעים את המצב רוח של החדר. גם באמצעות סוג ועוצמת האור שהם נותנים וגם בזכות עיצוב והייחודיות  שהם מביאים איתם.

תכנון נכון של התאורה בחלל יעשה שימוש בכמה שכבות וכיוונים של אור. ולא רק באופן חד ממדי לדוגמא בתאורה שקועה בלבד בכל החלל או פסי אור בלבד. המשחק עם תמהיל נכון של סוגי התאורה מייצר את הקסם בחלל. כמו שמעצבת פנים משחקת עם צבעים וטקסטורות, מעצב התאורה משחק עם כיוונים סוגים ואפקטים של אור.

ה-נברשת

תשתמשו בנברשת כדי ליצור אמירה עיצובית משמעותית בחלל. העיניים נמשכות מיד לנברשת כשהיא משמעותית בגודלה ובעיצובה. בין אם נוצצת בזכוכית או מפותלת בזרועות מתכתיות, נברשות דקורטיביות מוצעות במגוון של סגנונות ועיצובים.

"תלויים"

עיצובי תאורה תלויה, אלו הם עיצובי תאורה היורדים מן התקרה ותופסים תשומת לב בחדר בין היתר כיון שהם תלויים יותר בגובה העיניים על כבל או מוט. כשתולים אותם כגופים יחידים הם אידאליים לחלל קטן שצריך אור ישיר למשל כתאורה לאי במטבח. כשתולים אותם במקבץ גדול יותר הם תופסים יותר נוכחות בחלל בדומה יותר לנברשת.

צמודי תקרה

כדי ליצור מקור תאורה יותר מעודן ניתן להשתמש בצמודי או "קרובי" תקרה. מטבח, חדר משפחה או מעברים גם "זכאים" לקבל טאצ' של תאורה דקורטיבית. צמודי התקרה באים בסטייל שמתאים ליתר הדקורציה בחלל, הם מייצרים אור עם אמירה עיצובית אך פחות דרמטיים מאשר נברשת.

גופי תאורה קיריים

תאורה קירית כתאורה "משימתית" חשובה בנקודות מסוימות בבית, כמו בחדר רחצה או כתאורה ליצירת אמנות. אך ניתן לראות בגופים הקיריים מעבר להיותם תועלתיים לאזור מסוים, חלק מהדקורציה הכללית, או ליצור פינה בעיצוב הוליסטי או לחמם את האוירה. אחד השימושים היפים בגופים קיריים הוא להאיר מסדרון או  מעלה מדרגות במקום גופים תלויים מהתקרה. לגופים קיריים יש  נטיה ליצור אוירה ביתית וחמימה.

בשמעל'ה תאורה אמנותית אנחנו מעצבים ויוצרים עבורכם גופי התאורה בהתאמה אישית