תאורת פינת אוכל – 7 טיפים לבחירת תאורה נכונה

טיפ 1 – תסתכלו קדימה

תאורה בפינת האוכל שלך צריכה להיות יפה בעיניך גם בעוד 5 שנים, 10 שנים ולמה לא 20 שנים?

אל תרוצו אחרי טרנדים עכשוויים,גופים סופר מודרניים,כי עוד 5 שנים לא יהיו עכשוויים ובעוד 10 שנים יהיו מיושנים ובעוד 20 שנה – יראו ממש מגוחכים בעינכם. כמו הטפט של סבתא מלפני 50 שנה? כי היום הדברים מתחדשים הרבה יותר מהר.

טיפ 2 – מה עושים בפינת אוכל?

בפינת אוכל אנחנו "מסבים" ואוכלים, כל המשפחה וכמה שיותר – יותר כייף. בפינת אוכל לא מתאפרים ולא מוציאים גבות. לכן האור בפינת האוכל לא צריך שיהיה פלורוסנטי לבן וקר שרואים בו כל נקודה בפנים, אלא רך, נעים, חמים שהאוכל ואנחנו נראים בו במיטבנו

טיפ 3 – רוצים קינוח?

מחקרים מעידים שתאורה משפיעה על ההרגשה שלנו, על המצברוח שלנו. אור נעים בצבע חם (טמפרטורה גבוהה) ומחומרים חמים יעורר בנו הרגשה טובה ונעימה ונרצה להשאר. כשהתאורה קרה כולם יברחו לך מהשולחן איך שיסיימו לאכול ואת אפילו לא תדעי למה… אבל תוכלי לחסוך את הקינוח….

טיפ 4 – כשאוכלים לאט עולים פחות במשקל

כשהתאורה נעימה האוירה אינטימית וכייף לנו לשבת, אנחנו אוכלים לאט ויושבים הרבה. ומשמינים ממנה פחות

טיפ 5 – של מי הפינת אוכל הזו?

מי שישב בפינת האוכל הזו היא אתם, הילדים שלכם החברים שלכם הילדים של הילדים שלכם. לא המעצבת ולא האדריכל. לכן בבקשה תבחרו גוף תאורה שעושה לכם משהו בלב וטוב בנשמה.

טיפ 6 – תעיזו

תמיד אפשר לרוץ לחפש את גוף התאורה שראיתם בבית הזו, בקטלוג ההוא, בכתבה ההיא, ברוב המקרים בכל הכתבות אותם גופים פלוס מינוס. תרוצו לחפש- אבל את מה שמתאים לכם, לבית שלכם, למשפחה שלכם, תעיזו. תעיזו בצבע, תעיזו בחומר, תעיזו בצורה, תהיו אינדיבידואליים, תלכו אחרי נטיות הלב שלכם, אחרי מה שעושה אתכם שמחים ומה שתסתכלו עליו ותתאהבו בו כל פעם מחדש.

טיפ 7 – כמה ולמה

לעיתים קרובות פוגשים בחלל הבית "פיצוץ" של נקודות תאורה. ארבע בתקרת הסלון (יש גם יותר כן!) עוד שתיים בפינת האוכל ועוד כמה מפוזרות בחלל שיהיה. זה לא אומר שבכל נקודה כזו צריך לתקוע מנורה! זה אומר שחלק מהנקודות יש לסגור. הרמטית ולתמיד. ובנקודות הנדרשות לשים גופי תאורה שגם בהם יש לקחת בחשבון את כל החלל וכל הגופים שיתלו בו גם אם מסוגים שונים לחלוטין.